אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 686 - 16/12/2018

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

2.12

 
מאמרי מומחים
 
 
מעסיקים של פחות 20 עובדים מחויבים בדיווח אחיד החל מ-1 בפברואר 2019

עפ"י הוראות חוזר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון 2017-19-9 מנובמבר 2017, שעניינו 'אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל', החל מ-1 בפברואר 2019 מעסיקים של פחות מ-20 עובדים מחוייבים לדווח באמצעות קובץ במבנה אחיד.

למאמר מאת יועץ פנסיוני חיים בן-הרוש - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
נוהל פיקדון לעובדים זרים שהם מסתננים

הנוהל מפרט את חבות המעסיקים של עובדים זרים שהם מסתננים להפקדות לפיקדון להבטחת זכאותו של העובד לזכויות סוציאליות ופיצויי פיטורים, וכן ההפקדות נועדו ליצור תמריץ ליציאת המסתנן מהארץ.

לנוהל רשות האוכלוסין וההגירה במלואו - לחץ כאן
 
תיקון הוראות החוזר המאוחד שער 6 חלק 3 - ביטוח סיעודי

חוזר זה קובע הוראות ליישוב תביעות בביטוח סיעודי שמטרתן להבטיח הליך יישוב תביעות מהיר והוגן, המצריך טרחה מינימלית מצד המבוטח, שלרוב נמצא בגיל מבוגר. הוראות אלה באות במקום ההוראות הכלליות שקבועות בחוזר יישוב תביעות.

לחוזר רשות שוק ההון- לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית המשפט העליון אישר בערעור כי תקבולי ביטוח שקיבלה חברה בעקבות מותו של ערב להלוואה, חייבים במס רווחי הון

בית המשפט העליון דחה ערעור שהגישה חברת בית על החלטת פקיד השומה לחייבה במס לאחר שעָרַב להלוואה שנטלה נפטר וכספי ביטוח החיים שלו הועברו לבנק לצורך סילוק ההלוואה. נפסק כי בנסיבות העניין דנן, יש לראות את ההפרש בין תקבולי הביטוח שהועברו לבנק-המוטב, לבין הפרמיה ששולמה על-ידי המערערת, משום רווחי הון בגינם חייבת החברה במס.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 העת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
Excel ביניים - לראשונה בדרום הארץ!
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
יום עיון למנהלות לשכה ולבעלי תפקידים אדמיניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת המנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת, מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת - ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. המשימה קשה תמיד אך קשה שבעתיים בימים של סוף שנה ותחילת שנה. ביום העיון נציג לכם את הכלים היישומיים (טכניקות, כלים ושיטות) לניהול מיטבי של הלשכה. נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
על סף שנת המס 2019 - שינויים מהפכניים ועדכונים במסים
החל מיום 1.1.2019 נכנס לתוקפו החוק לצמצום השימוש במזומן ובשיקים אשר יביא לשינוי מהותי ולסוגיות לא פשוטות בהתנהלות הפיסקאלית במשק - עקרי החוק וסוגיות שעלולות להתעורר בישומו; חברות ארנק ויתרות חובה של בעלי שליטה - סקירת השינויים ויישום ההוראות, הטפסים שיש להגיש בהתאם לשינויי החקיקה; מיסוי דירות מגורים בעקבות הרפורמה - הוראות הפטור, מס רכישה, חזקת "התא המשפחתי" ועוד...
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
יום עיון פנסיוני דצמבר 18
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית