אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 695 - 17/02/2019

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kol atid

 
שאלות
 
 
מיסוי משיכת פיצויים בתקופה שלאחר קיבוע זכויות

הנישומה זכאית לפטור בגין מענק הפרישה לפי השכר החודשי החייב במס או לפי תקרת הפטור (12,230 ש"ח), לפי הנמוך שבהם, עבור כל שנת עבודה. מאחר שבוצע קיבוע זכויות בשנת 2014 וככל שלא שוריין בו סכום למשיכה עתידית בפטור ממס של תגמולים חייבים במס (יתרת התגמולים בקרן הפנסיה), משיכת התגמולים תהיה חייבת במס בשיעור המס השולי של הנישומה

לתשובה מאת רו"ח ויועץ פנסיוני ישראל עזרא - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
חמש טעויות שזוגות נשואים עושים בניהול החיסכון הפנסיוני שלהם

זוגות נשואים צריכים לנהל את החיסכון הפנסיוני שלהם בצורה שונה מיחידים. עליהם לקחת בחשבון את שיקולי המס, מסלולי הפרישה ומצבם הבריאותי של שני בני הזוג.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
מכתב לקופות - ביטול הסכמי ברירת מחדל עם מעסיקים

ב-3 ביולי 2016 נכנס לתוקפו חזר גופים מוסדיים 2019-9-8 הקובע כי לגבי הסכם ברירת מחדל שהיה בתוקף ב-13 במרץ 2016, תום תקופת ההסכם הינו לא יאוחר מה-31 במרץ 2019.. נוכח האמור, נבקשכם כי בגין כל אחד מהמעסיקים שהסכם ברירת המחדל עמו יפוג במועד הקובע, תשלח החברה המנהלת הודעה בדבר סיום ההסכם עימו לא יאוחר מה-15 בפברואר 2019.

לחוזר רשות שוק ההון - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחתה ברובה תביעתה של אחות בריאות הציבור – זכאית לקבלת פנסיה צוברת ולא פנסיה תקציבית

בית הדין האזורי לעבודה דחה ברובה תביעה שהגישה אחות בריאות הציבור בטענה כי היא זכאית הייתה להיות מבוטחת במסלול של פנסיה תקציבית החל ממועד תחילת העסקתה בשנת 1999. נקבע כי האחות הועסקה כעובדת בחוזה מיוחד כשחוק המינויים אינו חל עליה. כפועל יוצא, ובהתאם לסעיף 107א(א) לחוק הגמלאות, היא אינה זכאית לפנסיה תקציבית, ונכון עשתה המדינה שסיווגה אותה כ"עובד חדש" הזכאית להיות מבוטחת בקופת גמל לקצבה על פי סעיף 107א(ב) לחוק הגמלאות.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל – הלכה למעשה
נושא העסקתם של עובדים זרים ומסתננים בישראל, הינו נושא חשוב שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. יום העיון יעסוק בפן המשפטי של העסקתם בדיני עבודה, וכן יעניק נקודת מבט פרקטית של התנהלות המעסיקים מול גורמי ההמשלה הרלבנטיים. יום העיון יכלול הרצאות אורח מיוחדות של ראש מינהל שירות למעסיקים ולעובדים זרים ברשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול במשרד הפנים, וכן של הממונה על זכויות עובדים זרים במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
סודות הגבייה האפקטיבית 2019
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, ותוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
בין קו הזינוק לקו הסיום
ניהול ההון הפנסיוני; שינויים רגולטוריים בעולם הפנסיוני; לכבוש את ההר הפרטי שלך
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
מיסוי מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
מיסוי "המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור, תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, ניכוי הוצאות, ניהול ספרים, קיזוז תשומות ועוד. חבויות המס מותנות, במקרים רבים באופי המלכ"ר, פעילויותיו, המנהלים והעובדים בו. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם מיסוי "המגזר השלישי" בהיבט מס הכנסה ומס ערך מוסף.
יום עיון מיוחד בנושא יום הבחירות, ובנושאים נוספים: שעות עבודה ומנוחה, חופשה, מחלה וחגים
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי עבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נסקור את הנושאים הבוערים, בגדר "מורה נבוכים" למעסיק, וזאת במטרה להעניק ידע וכלים לעוסקים בתחום.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חברות ארנק, משיכות בעלים ויתרות חובה של בעלי שליטה - טיפול בדוחות חברות ודוחות אישיים
ההוראות החדשות לחברות ארנק ויתרות חובה של בעלי שליטה חלות החל מדוחות שנת המס 2017 שזה עתה מוגשים על ידי המייצגים השונים. מטרת יום העיון לסייע ביישום החקיקה החדשה תוך סקירת הוראות החוק והחוזרים, טפסים חדשים שיש להגיש בהתאם לשינויי החקיקה, הן בהיבט מס הכנסה והן בהיבט ביטוח לאומי. הנכם מוזמנים לשלוח אלינו שאלות מראש על מנת שנוכל להתייחס אליהן ביום העיון
 
 
סדנת ניהול פנסיה שרון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית