סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 757 - 31/05/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 24.5

 
שאלות
 
 
הקלה במיסוי פיצויי פיטורין חייבים במס לפורש בתחילת שנת המס

מומלץ לבחון גם פריסת מס לשנים הבאות של חלק המענק החייב במס בהתאם להכנסותיו הצפויות לשנות הפריסה לפי מפתח של שנת פריסה אחת לכל ארבע שנות עבודה בגינן משולם המענק. ככל שפריסת המס תשקף מס נמוך בהשוואה למס שיחול על זקיפה מלאה של חלק המענק החייב במס לשנת הפרישה בלבד, פקיד שומה יפיק למעסיק אישור ניכוי מס בשיעור נמוך מ-47% שנוכה במקור בפועל. בחלופה זו, הפרשי המס יוחזרו לו מיידית על ידי המעסיק.

לתשובה מאת רו"ח ויועץ פנסיוני ישראל עזרא - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
קיבלתם כספים בירושה מקופת גמל? כמה דברים שחשוב שתדעו

קיבלתם כספים בירושה מקופת גמל? כספי קופת הגמל והרווחים עליה פטורים ממס רווח הון עד שלושה חודשים ממועד הפטירה. באפשרות המוטב למשוך את הכספים או להעביר אותם לחשבון על שמו.

מאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
כללי 'משיכה כדין' של כספי תגמולים

במאמר זה נעשה סדר בנושא שעלה באחרונה ברשתות החברתיות, ויצר בלבול לעוסקים בתחום הפנסיוני והמיסוי הפנסיוני – כללי משיכה של כספי תגמולים מקופות. נפרט את כללי המשיכה השונים לתגמולי הון ותגמולי קצבה שהופקדו ע"י השכיר ומעסיקו בקופות השונות

מאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
התקבל בחלקו ערעור של עובד שגנב ממעסיקתו – נקבע כי לא יועברו לנאמן כספי הפיצויים מקרן הפנסיה הוותיקה

בית הדין הארצי לעבודה קיבל בחלקו ערעור שהגיש עובד שנקבע כי גנב ממעסיקתו בנסיבות חמורות. נפסק כי גובה הסכום שחויב העובד להשיב בגין מכירת פסולת ברזל לא הוכח וכי על אף שנשללה זכאות העובד לפיצויי פיטורים ,בבית הדין קמא הוטלו עיקולים שונים על נכסיו, לרבות קרן השתלמות וחלקו בדירת מגורים, אשר אפשר ויהיה בהם, כשלעצמם או בצירוף נכסים אחרים, כדי להביא למיצוי החיובים בפסק הדין מבלי לגרום לפגיעה קשה ובלתי הפיכה בזכויותיו הפנסיונית.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
 
סגור חלון
יום עיון טופס 161יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית