סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 764 - 19/07/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 19.7

 
שאלות
 
 
חישוב הפטור לקצבה המזכה לפורש שמשך מענקים פטורים בפרישה

על פי חוזר מס הכנסה, כל 1 ₪ "מענקים פטורים" מקטין את הפטור לקצבה המזכה ב- 1.35 ש"ח. אולם, הפגיעה של "המענקים הפטורים" בפטור ממס הניתן לקצבה המזכה לא תעלה על 35% מ"תקרת הקצבה המזכה" (קרי, לא תעלה על 8510 * 35% נכון לשנת 2020). "הפטור הנוסף" (קרי, 17% מ"תקרת הקצבה המזכה" בשנים 2020-2024 ו- 32% מ"תקרת הקצבה המזכה" החל משנת 2025) לא ייפגע בשל "המענקים הפטורים".

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
קורונה, הגל שני והפנסיה שלנו

הגל השני כאן. ההגבלות נכנסות אט אט לתוקף ויותר ויותר אנשים מוצאים את עצמם מחוסרי עבודה. מלקחי הגל הראשון - כיצד פוגשת הקורונה את החיסכון הפנסיוני.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
תכנית האוצר "רשת ביטחון לשכירים עצמאים ובעלי עסקים"

משרד האוצר פרסם את העקרונות המרכזיים בתוכנית הכלכלית החדשה "רשת ביטחון לשכירים ועצמאים" ובה פירוט לגבי רשת ביטחון לשכירים - תנאים משופרים והטבות בדמי אבטלה, רשת ביטחון לעצמאים ובעלי עסקים מענק מיידי ומענק לשנה הקרובה, פטור ממס על משיכורת מקרן השתלמות, היתר משיכה מפיקדון לחיילים משוחררים ועוד.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הבהרות למי שנמצא בחופשה ללא תשלום בנוגע להמשך זכאות לדמי אבטלה

החל"ת לא מסתיים בסוף יוני באופן אוטומטי - מי שנמצא בחל"ת או פוטר ולא חזר לעבודה - ממשיך לקבל דמי אבטלה בהתאם לימי הזכאות שנקבעו לו. המעסיק לא צריך לעדכן על המשך חל"ת - הארכנו את תקופת החל"ת באופן אוטומטי. מי שנגמרו לו ימי האבטלה מ- 1.3.20 ואילך, וכן מי שנגמרו לו ימי האבטלה לפני 1.3.20 והפסיק לעבוד מ-1.3 עד 16.8 - נאריך לו את תקופת הזכאות לדמי אבטלה עד ל-16.8.20. מי שנגמרו לו ימי האבטלה בינואר או בפברואר 2020 ולא חזר לעבודה - יקבל דמי אבטלה מ- 1.7.20 עד 16.8.20.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחתה תביעת מבוטח נגד "כלל" בטענה כי ביצעה שינוי בפוליסת ביטוח המנהלים שלו בניגוד לדעתו

בית הדין האזורי לעבודה דחה את תביעתו של מבוטח נגד חברת הביטוח "כלל", בטענה כי ביצעה שינוי בפוליסת ביטוח המנהלים שלו ללא ידיעתו או הסכמתו, והסבה לו נזק של מאות אלפי שקלים. נקבע, כי התביעה התיישנה וכי מלבד זאת התובע אף לא הרים את הנטל להוכיח כי שינוי הפוליסה היה בניגוד לדעתו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
סגור חלון
היערכות לפרישה בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית