סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 762 - 05/07/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 5.7

 
שאלות
 
 
היוון סכומים המיועדים לקצבה לגמלאי צה"ל

הגמלאי הגיע לגיל הזכאות ומקבל קצבה הגבוהה מסכום הקצבה המזערי. משום כך הוא רשאי לבקש להוון סכומים המיועדים לקצבה. משיכה של סכומים בהיוון יכולה להיות פטורה ממס במסגרת ניצול יתרת ההון הפטורה או במס השולי שחל על הגמלאי.

לתשובה מאת יועץ פנסיוני ומנהל מחלקת "כל עתיד" בחברת חשבים מר חיים בן הרוש - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
המס הסופי שיחול במשיכה שלא כדין של כספי תגמולים מקופת גמל

בתקנות שהותקנו מכוח סעיף 87(א) לפקודה נקבע שבמשיכה שלא כדין של כספי תגמולים מקופת גמל יוטל מס סופי בשיעור של 35% וזאת גם אם העמית פטור ממס או ששיעור המס שהוא חייב בו נמוך מ-35%. עם זאת, בסעיף 87(ד) לפקודה נקבע שהוראות תקנות אלו לא יחולו אם בהתאם להוראות הפקודה, מוטל על משיכה כאמור סכום מס גבוה יותר מ- 35% מסכום המשיכה ובמקרה זה המס הסופי ייקבע בהתאם להוראות הפקודה.

למאמר מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
אושר החוק לתשלום דמי אבטלה ביחד עם קצבה נוספת

אושר התיקון לחוק, שמאפשר לשלם את דמי האבטלה ביחד עם הקצבאות האלה: דמי מזונות, הבטחת הכנסה, קצבת אזרח ותיק (לנשים מגיל 62 עד 67), קצבת שאירים, קצבת נכות כללית (תוספת עבור בני זוג וילדים)

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
התקבלה תביעת אלמנה להכיר במחלת הסרטן שממנה נפטר בעלה כפגיעה בעבודה – נחשף במסגרת עיסוקו לגורמים מסרטנים

בית הדין האזורי לעבודה קיבל תביעה שהגישה אלמנתו של מנוח שעבד שנים בנמל אילת כמחסנאי להכרה במחלת הסרטן שממנה נפטר כפגיעה בעבודה. נקבע כי בהתאם לחוות הדעת שהציגה המומחית מטעם בית הדין אף לו היה המנוח נחשף לאחד החומרים בלבד, אסבסט גולמי, די היה בכך כדי לקבוע כי הייתה לחשיפה השפעה משמעותית על מחלתו. על אחת כמה וכמה נכונים הדברים שעה שהמנוח נחשף לשלושה חומרים שונים, שכל אחד מהם הוא גורם מסרטן ודאי בהתאם לחוות הדעת.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
סגור חלון
היערכות לפרישה בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית