סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 761 - 28/06/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 28.6

 
שאלות
 
 
האם ניתן לרשום מוטב בלתי חוזר בפוליסת מנהלים?

מבוטח בפוליסת מנהלים מסוג 'עדיף', מבקש לרשום מוטב בלתי חוזר לצורך בטוחה להלוואה. האם למבוטח יש זכות קניינית על הכספים הצבורים בפוליסה? האם חברת הביטוח רשאית לסרב לרשום מוטב בלתי חוזר בפוליסה?

לתשובה מאת עו"ד יניב גל - לחץ כאן
 
מתן פטור ממס בגין היוון קבלת פנסיה תקציבית

לעובדת שפרשה מעבודתה בבנק פרישה מוקדמת הוצע להוון את הקצבאות החודשיות שצפויה לקבל מקרן פנסיה תקציבית של המעסיק במשך 5 שנים (מגיל 62 עד 67). האם על כספי היוון זה ניתן לקבל פטור לפי סעיף 9א(ה) (כהיוון פטור במסגרת "קיבוע זכויות")?

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
הכיסוי הביטוחי בתקופת החל"ת - עדכון

במאמר קודם בנושא, התייחסנו לעניין הפסקת ההפקדות לקופות פנסיוניות של עובדים שהוצאו לחל"ת עקב התפרצות הקורונה, והסברנו את תוקף הכיסוי הביטוחי בהסדרים הפנסיוניים השונים במצבים אלה. לפני כ-10 ימים התקין שר האוצר "תקנות כיסויים ביטוחיים" (הוראת שעה), המסדירות את נושא הכיסוי הביטוחי בקופות בתקופת חל"ת. התקנות חלות על כל מי שהוצא/יוצא לחל"ת בשנת 2020 עד ליום 31/12/2020, ומתקנות את תקנה 4 בתקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (כיסויים ביטוחיים בקופות גמל), כך שתקופת "ארכת ביטוח" מוארכת מ-5 חודשים ל-12 חודשים, באופן אוטומטי, וללא צורך שהמבוטח יבקש זאת.

מאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
התיישנות תשלם חוב דמי ביטוח והחזר יתרת זכות בתוך שבע שנים

החוזר מפרט את הוראות סעיף 363א בחוק הביטוח הלאומי והשפעת שינוי החקיקה על חיוב דמי ביטוח והחזר גביית יתר וכן מהו המועד החוקי הקובע את תאריך תחילת תקופת ההתיישנות.

לחוזר הביטוח הלאומי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
סגור חלון
היערכות לפרישה בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית