סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 760 - 21/06/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 21.6

 
מאמרי מומחים
 
 
לאיזו מטרה נועדו טופסי 161ח ו-161י?

בחודשים האחרונים התקבלו פניות רבות מפנסיונרים פורשי צה"ל, שהתלוננו על כך שהקצבה אותה הם מקבלים במשך שנים רבות ממת"ש פחתה באופן ניכר, כיוון שמשנת 2020 הפסיקו להעניק להם את הפטור שקיבלו על הקצבה החודשית, במסגרת הפטור על קצבה מזכה. האופציות שהציעו לאותם פנסיונרים הן למלא טפסי 161ח או 161י (שנשלחו אליהם) ולהחזיר למת"ש, כדי לקבל פטור בשיעור 17% (הפטור הנוסף), או להגיש לפקיד השומה טופס 161ד, ולקבל אישור לגבי הפטור לו הם זכאים על קצבתם מצה"ל.

למאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (כיסויים ביטוחיים בקופות גמל) (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה), התש"ף-2020

עקב מצב החירום, בתאריך 10 ביוני 2020, חתם שר האוצר על הוראת שעה בדבר שמירה על הכיסויים הביטוחיים בקרן פנסיה מקיפה או בפוליסת ביטוח הכוללת כיסויים ביטוחיים למיקרה מוות, נכות ושיחרור. כמו כן, עפ"י הוראת השעה תתאפשר שמירה על רצף ביטוחי במקום שבו הופחת שכרו של העובד.

לחוזר המלא - לחץ כאן
 
משיכת כספים מחשבונות קטנים בקופת גמל - תיקון

הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון פרסם תיקון לחוזר 'משיכת כספים מחשבונות קטנים בקופ גמל'. התיקון מפרט הוראות בדבר חובתה של חברה מנהלת לשלוח הודעות לעמיתים בעלי חשבון עם יתרה צבורה עד ל-8,000 ש"ח, בדבר זכותם למשיכת הכספים, וכן הוראות לגבי חובתה של חברה מנהלת לצרף למכתב המחאה שתאפשר לעמיתים למשוך את כספם.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחתה תביעת מבוטח שחלה בניוון שרירים לקבלת תגמולי ביטוח – הפר את חובת הגילוי המוטלת עליו

בית הדין האזורי לעבודה דחה תביעה לתשלום תגמולי ביטוח שהגיש מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה שחלה בניוון שרירים. נקבע כי המבוטח הפר את חובת הגילוי המוטלת עליו; המבוטח נשאל שאלות מפורשות המתייחסות לעניינים ספציפיים הן אשר לבעיה במערכת העצבים והמוח לרבות ניוון שרירים, הן אשר להימצאותו בבירור ובמעקב רפואי או האם קיימים אצלו סימנים וסימפטומים שלא פורטו והן אשר למחלות והפרעות אצל קרובי משפחה ועל כל אלה השיב תשובות שאינן עולות בקנה אחד עם המציאות אותה ידע היטב.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
סגור חלון
היערכות לפרישה בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית