סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 742 - 02/02/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד

 
מאמרי מומחים
 
 
מה קורה לכיסוי הביטוחי בניוד מביטוח מנהלים לקרן פנסיה?

במאמר זה נעסוק בשאלה בנוגע לניוד מביטוח מנהלים לקרן פנסיה – כיצד יושפע הלקוח בניוד שכזה, לעניין הגיל הביטוחי, שיעורי הכיסוי ותקופת האכשרה בקרן הפנסיה? מדובר בשאלה חשובה שטומנת בחובה את עיקר האחריות המקצועית שלנו בביצוע ניודים.

למאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
שיעורי קצבאות הביטוח הלאומי ודמי הביטוח החל מינואר 2020(1)

המוסד לביטוח לאומי פרסם את שיעורי דמי הביטוח הלאומי וקיצבאות הביטוח הלאומי לשנת 2020

לטבלה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
שיעורי דמי הביטוח בשנת המס 2020 על פי סוגי העובדים והטורים בטופס 102 – דברי הסבר לתיאום דמי ביטוח - דיווח טופס 126 ועדכונים שונים

המוסד לביטוח לאומי פרסם באגרת למעסיק את העדכונים לשנת המס 2020.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחתה על הסף עתירתה של הסתדרות העובדים הכללית החדשה – לא ניתן לקבל את עמדתה כי ראוי לכפות על עובדים להיות מבוטחים גם בביטוחי נכות ושאירים

בג"ץ דחה עתירה שהגישה הסתדרות העובדים הכללית על החלטת בית הדין הארצי לעבודה לדחות ערעור בעניינה של עובדת שחלתה וחברת הביטוח דחתה את דרישתה לקבלת פיצויים בגין אובדן כושר עבודה לאחר שהוברר כי פוליסת הביטוח שלה אינה כוללת רכיב פיצוי בגין אובדן כושר עבודה. נקבע כי אין להתערב בקביעת בית הדין הארצי לעבודה לפיה אין בהוראות צו ההרחבה, המחייב את המעביד לבטח את העובד בקרן פנסיה מקיפה, כדי להגביל את העובד או לפגוע בזכותו לבחור לעצמו מכשיר פנסיוני אחר, לרבות ביטוח מנהלים. במקרה דנן, העובדת בחרה במוצר הפנסיוני של ביטוח מנהלים, תוך שבחרה שלא לרכוש במסגרתו כיסוי ביטוחי של אבדן כושר עבודה על חשבון מרכיב התגמולים, ולמעביד אין אחריות בגין בחירתה זו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
סגור חלון
השתלמות מע"מ בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית