סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 739 - 12/01/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kolatid

 
שאלות
 
 
התראת קנס בגין אי הפקדת פנסיה לעצמאים בשנים קודמות מאז חוק פנסיית חובה והטבות המס להפקדה רטרואקטיבית

התראת הקנס שנשלחה השנה לעצמאים היא בגין שנת 2017. על פי הוראות החוק, בגין שנת 2017 תהיה אזהרה בלבד ולא יוטל בפועל הקנס (הדבר רשום גם במכתב שקיבל העצמאי ממרכז גביית הקנסות). לעניין הפקדה בגין שנות מס קודמות, ההפקדה תיהנה מהטבת מס כפוף לתקרות בגין השנה שבה בוצעה ההפקדה בלבד ולא בגין שנים קודמות ובכל מקרה מאחר ששיעור ההפרשה על פי הוראות פנסיה חובה הוא מוגבל, לא צפויה להיות חריגה מתקרת ההטבות לעצמאי גם אם העצמאי יבחר להפקיד פעמיים, כלומר עבור שתי שנות מס קודמות (שבגינן קיבל התראה) ועבור שנת המס הנוכחית.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
תקרות הפקדה לקופת גמל, תקרות הפקדה לקרן השתלמות, תקרות הפקדה לפנסיה בשנת המס 2020 לעצמאים לשכירים ולבעלי שליטה

רשות המיסים פרסמה את לוח העזר לחישוב מס הכנסה ממשכורת ושכר עבודה לחודש ינואר 2020 ואילך. להלן מובאות תקרות ההפקדה לגמל בשנת 2020.

לטבלה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
לוח עזר לחישוב מס הכנסה ממשכורת ושכר עבודה לחודש ינואר 2020 ואילך

רשות המסים בישראל פרסמה את לוח הניכויים , שיעורי המס, נקודות זיכוי וסכומים מתואמים לשנת המס 2020

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הפקדות מעסיק לקופת גמל לקצבה - תיקון 232 לפקודת מס הכנסה

רשות המיסים פרסמה חוזר בנושא הפקדות מעסיק לקופת גמל לקצבה - תיקון 232 לפקודת מס הכנסה הדן בשווי גמל ובשווי פיצויים. במסגרת חוזר זה יובאו עיקרי תיקון 232 לפקודה, תוך מתן הבהרות, דוגמאות והנחיות לפעולה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
חלוקת אחריות בין מעסיק לחברת ביטוח על חוב שנוצר בקופות פנסיוניות לעובדים

בית ספר להוראה המעסיק עובדים נהג לשלם כספים שנועדו להפרשות לפנסיה עבור העובדים שלו באמצעות המחאות, לסוכן ביטוח אשר תיווך בהעברת כספים, לחברת הביטוח מגדל. סוכן הביטוח עמו עבד בית הספר במשך כ- 15 שנה, הלך לעולמו וסכומים נכבדים מתוך הכספים שהעביר לו בית הספר בתפקידו כמעסיק, לא הגיעו ליעדם בחברת הביטוח. המעסיק ביקש מבית הדין להורות למגדל לזכות את חשבונות העובדים בגובה הכספים ששולמו ע"י המעסיק למגדל או לסוכן הביטוח. נטען כי התגלו פערים בהליכי הבקרה של הסוכנים שעבדו מול מגדל, היה עירוב של כספים פרטיים וכספי נאמנות אצל הסוכן ביטוח, מגדל לא עשתה כל פיקוח או בדיקה מול הסוכן. מנגד, מגדל טענה כי מתוך 45 המחאות נפרעו אצלה 8 המחאות בלבד. בית הדין מצא כי התנהלות המעסיק מול הסוכן הייתה לקונית, שהרי בביקורת שבוצעה ע"י משרד החינוך לעניין תשלום רכיבי שכר שונים, נתגלו חובות לקופות הפנסיה של העובדים אולם כדי לעקוף את דו"ח הביקורת, עשה המעסיק יד אחת עם סוכן הביטוח והעביר לו המחאה לכאורה על הפער חוב שהתגלה כפיקדון אשר מעולם לא נפרע. נקבע כי יש לחלק את האחריות על הנזק שנגרם לעובדים באופן בו חברת הביטוח תישא ב- 70% מהנזק ואילו על המעסיק, מכוח החובות המוטלים עליו או מדוקטרינת האשם התורם יוטל 30% מהנזק.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
סגור חלון
היערכות לפרישה בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית