מבזקים בנושא גמל ופנסיה : גיליון 724 - כל עתיד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 724 - 15/09/2019

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

Kolatid

 
שאלות
 
 
קצבה מוכרת אחרי תיקון 190 למי שפרש אחרי 2012, וטרם תיקון 190 במסגרת נוסחת השילוב למי שפרש לפני 2012

טרם תיקון 190 נכללה הקצבה המוכרת בנוסחת השילוב ולא עמדה בפני עצמה לעניין חישוב הפטור על הקצבה, כך שהפטור על הקצבה החודשית היה הגבוה מבין הקצבה המוכרת והקצבה המזכה. נוסף על כך, בקרן פנסיה ותיקה לא ניתן ליהנות מקצבה מוכרת. הוראות התחולה של הגדרת הקצבה המוכרת החדשה הן מ-01.01.2012 ובהתאם נוצרו למעשה שתי תקופות לקצבה המוכרת, הן עבור תגמולי עובד והן עבור הפקדות במעמד עצמאי.

לתשובה מאת אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
אם עבדתם בחו"ל בגיל פרישה אולי מגיעה לכם תוספת לקצבת אזרח ותיק

מבוטחים תושבי ישראל, שעבדו בחברות זרות בחו"ל בגיל פרישה, זכאים לעיתים לקבל קצבת אזרח ותיק מוגדלת, כאשר תקופות העבודה בחו"ל מובאות בחשבון בחישוב זכאות ל"תוספת דחיית קצבה".

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
שיירות, שקיפות ומיצוי זכויות - תכנית רשות שוק ההון למען הגיל השלישי - מסמך היוועצות

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון סבורה כי יש להתאים את מתן השירותים לאוכלוסיית הגיל השלישי, למאפיינים הייחודיים לאוכלוסייה זו, וזאת על מנת להבטיח כי ציבור זה יזכה לשירות מקצועי, מכבד ויעיל, לפיכך, בכוונת הרשות לפעול על מנת לקדם תכנית מקיפה שנועדה להשיג תכליות אלו, בשלב הראשון, בעולם הביטוח, ובהמשך, גם בעולמות התוכן הנוספים שבפיקוחה של הרשות.

לחוזר רשות שוק ההון - לחץ כאן
 
שירות, שקיפות ומיצוי זכויות - תכנית רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון למען הגיל השלישי

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון פועלת להגברת השקיפות, לשיפור השירות ולמיצוי זכויות בקרב ציבור המבוטחים והעמיתים. במסגרת פעולתה, מבקשת הרשות לתת דגש מיוחד להשגת תכליות אלו, בקרב ציבור בני הגיל השלישי, ובקרב קהל היעד של בני ה- 70 ומעלה בפרט. כחלק מתכנית פעולתה, מבקשת הרשות לפעול לשיפור השירות השוטף על דרך מתן שירות ייעודי, לצירוף הוגן לביטוח, מיצוי זכויות מבוטחים ועמיתים, שיפור תהליכי השירות בבירור פניות הציבור, מינוי אחראי על נושא הגיל השלישי בגופים המפוקחים וחינוך והיכרות פיננסית.

לחוזר רשות שוק ההון - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מעסיק שלא שילם את מלוא זכויותיו הסוציאליות של עובד זר ישלם לעובד פיצויים

בית הדין האזורי לעבודה קיבל בחלקה תביעה שהגיש עובד זר שפוטר נגד מעסיקתו בטענה כי לא שילמה לו את מלוא זכויותיו הסוציאליות לרבות פיצויי פיטורים. נקבע כי במחלוקת שביחס לנסיבות סיום יחסי העבודה יש להעדיף את גרסת העובד לפיה הוא פוטר ולא נטש את מקום העבודה. עוד נקבע כי לאור תקופת העבודה של העובד הרי שתוקף הוויזה ממילא פג, כך שבכל מקרה היה הוא זכאי לתשלום פיצויי פיטורים.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
ביטוח אובדן כושר עבודה
סביב ביטוח אובדן כושר עבודה קיימות סוגיות רבות בהיבטי המס, ניכוי דמי ביטוח לאומי, זכויות המבוטחים והכיסויים השונים בקרנות הפנסיה, בחברות ביטוח פרטיות ובמוסד לביטוח לאומי. מכללת חשבים עושה לכם סדר ביום עיון מיוחד שמוקדש כולו לסוגיות אלו.
השתלמות שע"מ למייצגים
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים בשת"פ עם אלי אסדו יוע"מ, מומחה למערכות מס ממוחשבות (שע"מ) מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
טיפול בשארים
יום העיון יוקדש כולו לסוגיות העולות לגבי כללי מיסוי הכספים, המענקים, הקצבאות ויתר אותן ההכנסות שזכאים לקבל היורשים, המוטבים או השארים וכל הזכויות שעוברות אליהם מקופות הגמל לקצבה או קרנות הפנסיה, כמו גם לשארים של עובדים שזכאים לפיצויים ולמענקי פרישה לאחר פטירת העובד.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. יום עיון זה יעסוק בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בהריון ולאחר לידה בעבודה, וכן יעסוק בשיקול הדעת של הממונה על חוק עבודת נשים בקבלת החלטה למתן היתר לפיטורי עובדת בהריון ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
סגור חלון
השתלמות שע"מ - פברואר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית