אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 625 - 03/09/2017

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד

 
שאלות
 
 
חרטה מרצף קצבה על פי חוזר מס הכנסה 3/2011

חוזר מס הכנסה מס' 3/2011 קובע שאם החרטה מרצף הקצבה בוצעה לאחר מועד הזכאות לקצבה, על פי תקנון הקופה, יראו את החרטה מהרצף כהיוון קצבה. הזכאות לפריסת מס בגין היוון קצבה נקבעה בסעיף 8(ג) לפקודה – על פי סעיף 1 פסקה (6) להגדרה של "יגיעה אישית". מספר השנים לפריסת מס קדימה נקבע על פי התקופה שעבורה שולמה ההכנסה (תקופת החיסכון שממנו משולמת הקצבה המהוונת), על פי מפתח ולפיו עבור כל ארבע שנים זכאים לשנת פריסה אחת.

לתשובה מאת רו"ח ישראל עזרא - לחץ כאן
 
הכנסה מקצבה בחו"ל לנישומה שמקבלת קצבת זקנה בישראל

הדין הפנימי בישראל, קרי פקודת מס הכנסה, קובע באמצעות סעיפים 9א, 9ב פטור חלקי או מלא ממס על הכנסות מקצבה. זאת בתנאים ובהגבלות אשר נקבעו על ידי המחוקק. כל אחד מהסעיפים מטפל בסוג אחר של הכנסות מקצבה. סעיף 9א(א) לפקודה דן בפטור לקצבה המשולמת על ידי המעביד, קופת גמל וקצבה המשולמת בעקבות אובדן כושר עבודה.

לתשובה מאת רו"ח אברהם כהן וכלכלן רז קצב - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
חובת מעסיקים להפרשות סוציאליות לעובדים זרים ומסתננים על פי תקנות הפקדה בפיקדון בבנקים בעבורם וניכוי מס במקור בעת משיכת הפיקדון בידיהם

חוק עובדים זרים מסמיך את שר הכלכלה והתעשייה לחייב מעסיקים של עובדים זרים להפקיד בעבורם פיקדון בחשבון בנק מיוחד. הפיקדון נועד להחליף הפרשות סוציאליות רגילות כמו תגמולי מעסיק ופיצויים. על פי סעיף 1יא(ו) לחוק עובדים זרים יש להפריש לפיקדון על פי צווי הרחבה והסכמים קיבוציים החלים עליו, אולם לא פחות מ-710 ש"ח לחודש, כך שסכום הפיקדון עשוי להיות גבוה מ-710 ש"ח לחודש. בעת עזיבתו את ישראל זכאי העובד הזר לקבל את כספי הפיקדון לרבות רווחים שנצברו. העובד יקבל את כספי הפיקדון לאחר ניכוי מס במקור בשיעור סופי של 15%, ללא פטור, ניכוי או קיזוז כלשהו.

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הכרעות ודוגמאות של פניות ציבור שהתבררו ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון - לקט מס' 4

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון פירסמה הכרעות ודוגמאות של פניות הציבור שטופלו ע"י הרשות. להלן יובאו 2 דוגמאות.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחה ערעורה של אישה על החלטה שלא להכיר בה כאלמנת בעלה לשעבר לצורך קבלת קצבת שאירים מ"מבטחים"

בית הדין הארצי לעבודה דחה ערעור שהגישה אשתו לשעבר של פנסיונר "מבטחים" שהלך לעולמו, על החלטת בית הדין האזורי שלא להכיר בה כאלמנתו לצורך קבלת קצבת שאירים. נקבע, כי יש להותיר על כנה את הקביעה לפיה המערערת והמנוח לא היו "ידועים בציבור" שכן המערערת לא הוכיחה כמה זמן התגורר אצלה המנוח בשנותיו האחרונות וכי אכן קיימו יחסים זוגיים בטרם הלך לעולמו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
חשיבה חיובית בעולם העסקים
בעולם העסקים מדברים תוצאות, אך העמידה ביעדים תלויה בעובדים. עובד מרוצה = לקוח מרוצה = בעלי מניות מרוצים. יותר ויותר ארגונים ומעסיקים משקיעים ביצירת רגשות חיוביים אצל העובדים, ומתאימים את עצמם לילידי דור ה-Y שרוצים חוויות, משמעות והנאה במקום העבודה, לא פחות מכסף וקביעות. יישום הפסיכולוגיה החיובית בעולם העסקים יכול להניב לארגון עובדים טובים יותר, יעילים יותר, יצירתיים יותר, שירותיים יותר, מסורים יותר ובריאים יותר, לעזור לארגון לצאת ממצבי משבר ומאירועים מורכבים, ואפילו לגרום לכך שתחלופת עובדים תהיה נמוכה יותר. ביום העיון נבדוק מדוע כדאי להיות אופטימיים, נבין מדוע חשיבה שלילית מזיקה לנו ולעסק שלנו, ונלמד לפעול בצורה חיובית באמצעות כלים שיראו לנו איך לעשות זאת לאורך זמן.
מחלקת "כל עובד" בחברת "חשבים" ביום עיון מיוחד העסק בחידושים ומגמות בדיני עבודה ובהגבלות על פיטורי עובדים
חוקי העבודה היו מאז ומעולם אבן יסוד ביחסי עבודה בכל המגזרים במשק הישראלי, כאשר חוקים אלה הינם דינמיים ומשתנים בתדירות גבוהה. חשיבותם נעוצה בחובת המעסיקים להישאר מעודכנים ולהקפיד על קיומם, תוך שמירה על הזכויות הסוציאליות המוענקות מכוחם הן במהלך תקופות שונות, כגון במועד סיום יחסי העבודה בין הצדדים, והן כלפי אוכלוסיות ייחודיות כגון נשים עובדות. במסגרת חוקי העבודה ישנן הגבלות ומנגנונים ייחודיים, שמטרתם להגן על עובדים מפני הפרתם ומפני פגיעה בזכויותיהם. יום העיון ייפתח בסקירה מקיפה בנוגע לחידושים אחרונים בדיני עבודה, יעסוק באותן מגבלות ומגנוני ההסדרה ושמירת הזכויות על חוקי העבודה, וכן יכלול הרצאת אורח של הממונה על חוק עבודת נשים במשרד העבודה.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
הוראות ניהול ספרים
יום עיון שמוקדש כולו להתנהלות בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורת ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול זכויות וחובת בעל עסק בביקורות ספרי חשבונות ייצוג נכון בפני פקיד השומה פסילת ספרים ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים מסמכים ממוחשבים אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
העולם הפנסיוני עבר, הווה והמיסוי בגינו
עולם הביטוח הפנסיוני חווה שינויים אדירים בשנים האחרונות. שינויי הרגולציה הרבים משליכים באופן ישיר על המוצרים הקיימים בשוק ועל אופן מיסוי משיכת הכספים מהם.
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 העת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית