לקבלת מנוי התנסות

אישור
חיפוש מתקדם:
כל מאגרי המידע
כל הנושאים
כל התאריכים
אפשרויות חיפוש נוספות
דף הבית > מבזקים
מבזקים
גיליון 625 - 03/09/2017

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד

 
שאלות
 
 
חרטה מרצף קצבה על פי חוזר מס הכנסה 3/2011

חוזר מס הכנסה מס' 3/2011 קובע שאם החרטה מרצף הקצבה בוצעה לאחר מועד הזכאות לקצבה, על פי תקנון הקופה, יראו את החרטה מהרצף כהיוון קצבה. הזכאות לפריסת מס בגין היוון קצבה נקבעה בסעיף 8(ג) לפקודה – על פי סעיף 1 פסקה (6) להגדרה של "יגיעה אישית". מספר השנים לפריסת מס קדימה נקבע על פי התקופה שעבורה שולמה ההכנסה (תקופת החיסכון שממנו משולמת הקצבה המהוונת), על פי מפתח ולפיו עבור כל ארבע שנים זכאים לשנת פריסה אחת.

לתשובה מאת רו"ח ישראל עזרא - לחץ כאן
 
הכנסה מקצבה בחו"ל לנישומה שמקבלת קצבת זקנה בישראל

הדין הפנימי בישראל, קרי פקודת מס הכנסה, קובע באמצעות סעיפים 9א, 9ב פטור חלקי או מלא ממס על הכנסות מקצבה. זאת בתנאים ובהגבלות אשר נקבעו על ידי המחוקק. כל אחד מהסעיפים מטפל בסוג אחר של הכנסות מקצבה. סעיף 9א(א) לפקודה דן בפטור לקצבה המשולמת על ידי המעביד, קופת גמל וקצבה המשולמת בעקבות אובדן כושר עבודה.

לתשובה מאת רו"ח אברהם כהן וכלכלן רז קצב - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
חובת מעסיקים להפרשות סוציאליות לעובדים זרים ומסתננים על פי תקנות הפקדה בפיקדון בבנקים בעבורם וניכוי מס במקור בעת משיכת הפיקדון בידיהם

חוק עובדים זרים מסמיך את שר הכלכלה והתעשייה לחייב מעסיקים של עובדים זרים להפקיד בעבורם פיקדון בחשבון בנק מיוחד. הפיקדון נועד להחליף הפרשות סוציאליות רגילות כמו תגמולי מעסיק ופיצויים. על פי סעיף 1יא(ו) לחוק עובדים זרים יש להפריש לפיקדון על פי צווי הרחבה והסכמים קיבוציים החלים עליו, אולם לא פחות מ-710 ש"ח לחודש, כך שסכום הפיקדון עשוי להיות גבוה מ-710 ש"ח לחודש. בעת עזיבתו את ישראל זכאי העובד הזר לקבל את כספי הפיקדון לרבות רווחים שנצברו. העובד יקבל את כספי הפיקדון לאחר ניכוי מס במקור בשיעור סופי של 15%, ללא פטור, ניכוי או קיזוז כלשהו.

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הכרעות ודוגמאות של פניות ציבור שהתבררו ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון - לקט מס' 4

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון פירסמה הכרעות ודוגמאות של פניות הציבור שטופלו ע"י הרשות. להלן יובאו 2 דוגמאות.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחה ערעורה של אישה על החלטה שלא להכיר בה כאלמנת בעלה לשעבר לצורך קבלת קצבת שאירים מ"מבטחים"

בית הדין הארצי לעבודה דחה ערעור שהגישה אשתו לשעבר של פנסיונר "מבטחים" שהלך לעולמו, על החלטת בית הדין האזורי שלא להכיר בה כאלמנתו לצורך קבלת קצבת שאירים. נקבע, כי יש להותיר על כנה את הקביעה לפיה המערערת והמנוח לא היו "ידועים בציבור" שכן המערערת לא הוכיחה כמה זמן התגורר אצלה המנוח בשנותיו האחרונות וכי אכן קיימו יחסים זוגיים בטרם הלך לעולמו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
עמדות חייבות בדיווח - מע"מ ומכס - האם אתם ערוכים לדיווח לסוף חודש פברואר 2018?
סקירה רחבה של כל 13 העמדות החייבות בדיווח במע"מ אשר פורסמו ע"י רשות המסים בשנים 2016-2017, ואשר עוסקות בנושאים שונים, כגון: ניכוי מס תשומות, יבוא שירותים, החבות במע"מ בגין תקבולים שונים, דירות מגורים, שיעור המס החל על עסקאות שונות, אי תחולת הפטור שבס' 31(4), פעילות בעלת מאפיינים עסקיים בשוק ההון ועוד; כמו כן נסקור את כל 19 העמדות החייבות בדיווח במכס אשר פורסמו בתקופה זו ואשר ביניהן ניתן למצוא התייחסות להכללת סכומים שונים בערך לצרכי מכס (כגון: אחריות, דמי הפצה, פרסום, תמלוגים ועוד), הנחות לצרכי מכס, תשלומים לצדדים קשורים, סוגיות סיווג ספציפיות וכד'.
סודות הגבייה האפקטיבית 2017
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, ותוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
מיסוי מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
מיסוי "המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור, תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, ניכוי הוצאות, ניהול ספרים, קיזוז תשומות ועוד. חבויות המס מותנות, במקרים רבים באופי המלכ"ר, פעילויותיו, המנהלים והעובדים בו. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם מיסוי "המגזר השלישי" בהיבט מס הכנסה ומס ערך מוסף.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס בניית דשבורדים באמצעות טבלאות-ציר ניתוח נתונים חכם
טכניקה פשוטה ורבת עוצמה טבלאות הנתונים האינסופיות יהפכו ברגע לידע משמעותי לארגון ניצור דשבורד - להבנה מהירה של מגמות ודפוסים
ניהול כספים פנסיונים בעידן הממשק האחיד
מכללת חשבים שמחה להזמינכם לשני ימי השתלמות מקצועית בנושאים הנוגעים לכל מעסיק משלב קליטת העובד וההפקדות בקופות ועד לשלב של ניתוק יחסי עובד מעביד. בהשתלמות נבין את השינויים החלים כיום בעידן הממשק האחיד ואת אופן יישומם בעבודתכם השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את הנושא של תפעול סליקה למעסיק ואת אופן התנהלות המעסיק מול הגורם המשווק והמתפעל.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
קורס הקלטות מאקרו
קורס הקלטות מאקרו מאפשר למשתמשי אקסל מנוסים ליצור אוטומציה שך תהליכים החוזרים על עצמם. הקלטת מאקרו יוצרת מעין תוכנה קטנה, והיא אחד הכלים העוצמתיים ביותר באקסל, שמאפשרת לחסוך שעות רבות של עבודה סיזיפית ולייעל את התוצרים, וזאת ללא כתיבת קוד VBA
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.