אישור
דף הבית > חשבפדיה > צווי הרחבה להפקדות לפנסיה
אנציקלופדיה לגמל ופנסיה מבית "חשבים". בחשבפדיה תמצאו מגוון מונחים בתחום הגמל והפנסיה אשר יעזרו לכם להתמצא בעולם העבודה הדינאמי והסבוך בקלות ובמהירות. בכל מונח, תמצאו דברי הסברי כלליים, קישורים למסמכים החשובים והרלוונטיים ביותר ב"כל עתיד", מחולקים לפי סוג המסמך (חקיקה, פסיקה, סוגיות בדיני עבודה וכו')

צווי הרחבה להפקדות לפנסיה הצג הכל

חקיקה
חוזרים
שאלות
מאמרים
ערכים מקושרים

צו הרחבה הוא צו אשר מוצא על ידי שר הכלכלה ומרחיב את תחולתו של הסכם קיבוצי על קבוצות עובדים שאינן כלולות בהסכם. צו ההרחבה יכול להרחיב תכולה מלאה של הסכם קיבוצי או הוראות מסוימות מתוך ההסכם. כמו כן הוא מכיל את סוגי העובדים והמעבידים שעליהם חל הצו.

ההוראות המורחבות מכוח צו הרחבה הופכות לחלק מחוזה העבודה האישי שבין כל עובד למעביד. הוראות הסכם קיבוצי או חוזה עבודה המעניקות תנאים טובים יותר גוברות על הוראות המורחבות מצו ההרחבה. הסמכות להוציא צו הרחבה מאפשרת לשר הכלכלה להקנות את היתרונות שבהסכם קיבוצי כללי גם לקבוצות עובדים לא מאורגנים, שההסכם הקיבוצי אינו חל עליהם.

ב-1.1.2008 פורסם צו הרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק שקבע לראשונה זכאות של כלל העובדים השכירים במשק לפנסיה, המחייבת את המעסיקים להפריש כספי פנסיה לעובדים לפי הפרשות הדרגתיות לגמל ולפיצויים החל מ- 2.5% ועד 15% במשך 5 שנים (עד 2013). הצו הוחל על כלל העובדים במשק למעט העובדים שיש להם הסכם מיטיב לפנסיה - הסכם קיבוצי כללי (ענפי), הסכם קיבוצי מיוחד, הסכם אישי, צו הרחבה או פנסיה תקציבית (ע"י המעסיק או ע"י קופת גמל כשלם).

ב- 2011 פורסם צו הרחבה [נוסח משולב] לפנסיה חובה הקובע מדרגת פנסיה נוספת של 17.5 אחוזי הפרשה בשנת 2014 (מתוכם 6% לפיצויים, 6% תגמולי מעסיק, 5.5% תגמולי עובד).

בשנת 2016 נחתם צו הרחבה בדבר הגדלת ההפרשות לביטוח פנסיוני במשק שהגדיל את שיעורי ההפרשות לביטוח הפנסיוני החל ממשכורת יולי 2016. צו זה חל על כל המעסיקים והעובדים במשק. החל ממשכורת ינואר 2017, שיעור ההפרשות הוא 18.5% מהשכר, מתוכם 6% על חשבון העובד והיתר (12.5%) על חשבון המעסיק (6.5% הפרשות מעסיק לרכיב תגמולים ו-6% הפרשות מעסיק לרכיב פיצויים).

 

לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית